12. jun. 2012

Acin pregled dana: Ne kaže se grupa “De”, nego grupa “D”

Francuska – Engleska 1:1

Ovaj meč bio je dokaz da je stogodišnji rat prošao ali rivalstvo između Francuske i Engleske nije. Ako ćemo iskreno, meč je bio toliko dosadan da je po subjektivnom osećaju trajao duže nego pomenuti stogodišnji rat.

Prvi gol na meču postigao je Leskot, štoper Engleske reprezentacije, poznat po tome što ima ožiljak na licu ali i teču koji, pazite ovaj podatak, pati od morske bolesti! Razlog za to neki vide u tome što je prababa pomenutog teče bila jedan od putnika na čuvenom „Titaniku“ ali da se vratimo na bitnije detalje meča.

Radovali su se Englezi kao i njihovih prisutnih 19.826 navijača tom golu ali radost nije dugo potrajala jer je samo devet minuta kasnije, Samir Nasri postigao izjednačujući gol za Francuze. Nasri je jedan od fudbalera Francuske koji je arapskog porekla i ovim golom postao je prvi francuski reprezentativac koji ima sto za bilijar napravljen od mahagonijevog drveta, a dao je gol protiv Engleske na velikom takmičenju. Na poluvreme se otišlo kroz predviđeni hodnik za igrače. Rezultat 1 prema 1.

Drugo poluvreme je donelo manje uzbuđenja od baleta „Labudovo jezero“ u izvedbi mlađanih baletana iz Kamčatke pred prijateljski meč Švedska-SSSR 1954. godine. Stoga pređimo na esencijalne podatke koji mogu odlučiti dalji tok prvenstva, a to je da kada Engleska odigra prvi meč 1 prema 1, postoji velika šansa da u poslednjem meču u grupi njihov golman dobije crveni karton i direktno skrivi penal.

Sa druge strane kada Francuzi odigraju 1 prema 1 na početku turnira, može se očekivati da će luka u francuskom gradu Marseju u toj godini ostvariti rekordan trgovački promet. Evo baš pre neki dan pričam sa jednim trgovcem iz Marseja i reče mi da je i on trenirao fudbal sa Riberijem u petlićima međutim roditelji nisu imali novca za kopačke pa je odustao od fudbala iako mnogi tvrde da je bio najtalentovaniji u ekipi.

Za kraj, može se reći da su obe strane zadovoljne podelom bodova a da je u Engleskoj žuti karton dobio Ešli Jang čije prezime na srpskom znači „mlad“ a ime znači „Ešli“.

Ukrajina – Švedska 2:1

Interesantno da je ovo prvi put da na Evropskom prvenstvu igraju dve žuto-plave reprezentacije a da jedna od njih pobedi 2:1 i to da oba gola postigne isti igrač glavom.

Prvo poluvreme proteklo je u teškom raspoznavanju navijača na tribinama jer su nosili iste boje. Oboren je i rekord po broju muškaraca koji su upravo zbog istih navijačkih boja poljubili tuđu ženu. Srećom, uglavnom je završeno bez većih incidenata. Na samom terenu, Šveđani su nastupili u iznenađujuće tamnim dresovima pa je izračunato da je prosečnom Šveđaninu kraj TV prijemnika bilo potrebno 17. minuta da prestane da navija za žutu ekipu i da krene da bodri svoju. Poluvreme je završeno bez postignutih golova.

U nastavku igre poveli su Šveđani preko Ibrahimovića koji je iz peterca postigao gol, a omiljena pevačica mu je Ceca. Naime, Zlatan obožava Cecu i Halida Bešlića a omiljena kompozicija mu je „Ja još spavam po navici u tvojoj majici“. Međutim, usledio je preokret sa dva gola najboljeg strelca Ukrajine, Andreja Ševčenka koji je svojevremeno voleo da gleda crtani film „Tom i Džeri“ dok ga nisu preplavile profesionalne obaveze. Inače to su prvi golovi u istoriji za Ukrajinu na nekom Evropskom prvenstvu, pa je jedan ukrajinski navijač odbio da odveze suprugu u bolnicu na porođaj jer je pratio meč, a pomenuta gospođa se porodila u gostinjskoj sobi, dete je živo i zdravo, muškog je pola i težine 3850 grama a u čast Ševčenka dobiće ime Andrej.

Ovom pobedom Ukrajina je izbila na prvo mesto u grupi „D“ a zanimljivo je da su dečaci koji su dohvatali lopte na meču u proseku imali 13,6 godina.

Aca Informacija

1. ixia kaže:

pocinjem pratiti nogomet :)

2. Tkoma kaže:

Ahahahah,kako ste skinuli Acu Stojanovica.

3. Arsa kaže:

Не знам која ми се реченица више свидела од других, толико је све легендарно :-) Али, рецимо: ”на полувреме се отишло кроз предвиђени ходник за играче”. Па, мајке ти… :-)

4. Ajvarolog kaže:

Ovo postaje sve bolje i bolje. Ahahahah, placem.

5. Laže kad kaže:

E moj Aco informacijo!
    A kad se poslednji put na evropskom prvenstvu desilo da u utakmici sa tri i vise golova, sve njih postignu kapiteni timova, kao u meču Ukrajina-Švedska.